april
četrtek
DUO JAVORNIK NOVAK
GODALNI KVARTET OPIFEX
12. koncert 31. Mednarodnega glasbenega cikla Mladi virtuozi
19.00
Viteška dvorana, Križanke
april
četrtek
TATIANA HAJZUŠOVÁ, sopran
JIŘÍ RAJNIŠ, bariton
ADRIANA MAGDOVSKI, klavir
Koncert Veleposlaništva Češke republike
19.00
Viteška dvorana, Križanke
april
sreda
LALITA SVETE, violina
LOVORKA NEMEŠ DULAR, klavir
NINA PREŠIČEK LAZNIK, klavir
TOMAŽ SEVŠEK, orgle
Dirigent: DAVORIN MORI
Orkester Slovenske filharmonije
19.30
Slovenska filharmonija
MARTA SESAR, flavta
GEA PANTNER VOLFLAND, viola
MAJA ROME, viola
IGOR MITROVIĆ, violončelo
IGOR DEKLEVA, klavir
ANŽE RUPNIK, klavir
IZIDOR ERAZEM GRAFENAUER, kitara
TIM JURKOVIČ, kitara
URŠKA KRIŽNIK ZUPAN, harfe
TAJDA KRAJNC, citre
Noč slovenskih skladateljev
Dvorana Slavka Osterca, Slovenska filharmonija
april
četrtek
MARTA SESAR, flavta
GEA PANTNER VOLFLAND, viola
MAJA ROME, viola
IGOR MITROVIĆ, violončelo
IGOR DEKLEVA, klavir
ANŽE RUPNIK, klavir
IZIDOR ERAZEM GRAFENAUER, kitara
TIM JURKOVIČ, kitara
URŠKA KRIŽNIK ZUPAN, harfe
TAJDA KRAJNC, citre
Noč slovenskih skladateljev
19.30
Dvorana Slavka Osterca, Slovenska filharmonija
april
četrtek
GLASBENA INTERPRETACIJA: MED UMETNIŠKIM IN ZNANSTVENIM
Mednarodni muzikološki simpozij
8.15
Viteška dvorana, Križanke
april
petek
DUO CLARIPIANO
Koncertni atelje Društva slovenskih skladateljev
19.30
Dvorana Slavka Osterca, Slovenska filharmonija
april
petek
GLASBENA INTERPRETACIJA: MED UMETNIŠKIM IN ZNANSTVENIM
Mednarodni študentski simpozij
9.00
Akademija za glasbo
april
sobota
19.00
Minoritska cerkev, Kulturna četrt Minoriti Maribor
april
ponedeljek
CIKLUS SAMOSPEVOV
Aleksandra Radovanović, sopran
Gregor Ravnik, tenor
Igor Vićentić, klavir
19.30
Viteška dvorana, Križanke
april
torek
LANA TROTOVŠEK, violina
Dirigent: STEVEN LOY
Simfonični orkester RTV Slovenija
19.30
Slovenska filharmonija
junij
četrtek
POLETNA NOČ – DITKA, ALENKA IN NECA
Poklon nepozabnim popevkam Ditke Haberl, Alenke Pinterič in Nece Falk
SIMFONIČNI ORKESTER IN BIG BAND RTV SLOVENIJA
MLADINSKI ZBOR RTV SLOVENIJA
PATRIK GREBLO, glasbeni vodja in dirigent
Solisti
20.45
Kongresni trg
junij
sreda
Giacomo Puccini: TOSCA, opera
PIER FRANCESCO MAESTRINI, režiser
GIANLUCA MARTINENGHI, dirigent
Floria Tosca: REBEKA LOKAR
Mario Cavaradossi: JONATHAN TETELMAN
Baron Scarpia: ŽELJKO LUČIĆ
Opera Balet SNG Maribor
20.00
Cankarjev dom
junij
četrtek
Mikis Theodorakis: GRK ZORBA, balet
Dramski balet po motivih romana Življenje in nravi Aleksisa Zorbe Nikosa Kazantzakisa
LORCA MASSINE, koreograf
SIMON ROBINSON, dirigent
Balet SNG Maribor
21.00
Križanke
junij
petek
ZBOG SEBE, ZBOG TEBE, ZBOG DRUGIH
RADE ŠERBEDŽIJA
Zaradi sebe, zaradi tebe, zaradi drugih
ZAPADNI KOLODVOR
VASIL HADŽIMANOV, klaviature
MIROSLAV TADIĆ, kitara
YVETTE HOLZWARTH, violina, vokal
Gost: DAMIR URBAN, vokal
21.00
Križanke
Aram Hačaturjan: SPARTAK, balet
JURIJ GRIGOROVIČ, koreograf in libretist
ABZAL MUHTIDINOV, dirigent
Spartak: BAHTIJAR ADAMŽAN
Kras: ARMAN URAZOV
Frigija: MADINA UNERBAJEVA
Ajgina: AJGERIM BEKETAJEVA
The State Opera and Ballet Theatre Astana Opera (Državno operno in baletno gledališče Astana Opera)
ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE
Cankarjev dom
julij
ponedeljek
Aram Hačaturjan: SPARTAK, balet
JURIJ GRIGOROVIČ, koreograf in libretist
ABZAL MUHTIDINOV, dirigent
Spartak: BAHTIJAR ADAMŽAN
Kras: ARMAN URAZOV
Frigija: MADINA UNERBAJEVA
Ajgina: AJGERIM BEKETAJEVA
The State Opera and Ballet Theatre Astana Opera (Državno operno in baletno gledališče Astana Opera)
ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE
20.00
Cankarjev dom
Aram Hačaturjan: SPARTAK, balet
JURIJ GRIGOROVIČ, koreograf in libretist
ABZAL MUHTIDINOV, dirigent
Spartak: BAHTIJAR ADAMŽAN
Kras: ARMAN URAZOV
Frigija: MADINA UNERBAJEVA
Ajgina: AJGERIM BEKETAJEVA
The State Opera and Ballet Theatre Astana Opera (Državno operno in baletno gledališče Astana Opera)
ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE
Cankarjev dom
julij
torek
Aram Hačaturjan: SPARTAK, balet
JURIJ GRIGOROVIČ, koreograf in libretist
ABZAL MUHTIDINOV, dirigent
Spartak: BAHTIJAR ADAMŽAN
Kras: ARMAN URAZOV
Frigija: MADINA UNERBAJEVA
Ajgina: AJGERIM BEKETAJEVA
The State Opera and Ballet Theatre Astana Opera (Državno operno in baletno gledališče Astana Opera)
ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE
20.00
Cankarjev dom
julij
sreda
CONCERTO BUDAPEST SYMPHONY ORCHESTRA
ANDRÁS KELLER, dirigent
MIHAIL PLETNJEV, klavir
Budimpeški koncertni simfonični orkester
20.00
Cankarjev dom
julij
četrtek
CONCERTO BUDAPEST SYMPHONY ORCHESTRA
ALEKSEJ KORNIENKO, dirigent
MIHAIL PLETNJEV, klavir
Budimpeški koncertni simfonični orkester
20.00
Cankarjev dom
julij
petek
S SAMIMI SAMOTAMI OBDANA SAMOTA
Gledališko-plesna uprizoritev
MAŠA KAGAO KNEZ, koncept, režiserka in koreografinja
20.00
Gledališče Glej
julij
ponedeljek
17.00
Narodna galerija
julij
ponedeljek
Giuseppe Verdi: TRUBADUR, opera
ZUBIN MEHTA, dirigent
CESARE LIEVI, režiser originalne produkcije
STEFANIA GRAZIOLI, režiserka obnovljene produkcije
Grof Luna: LEON KIM
Leonora: CAROLINA LOPEZ MORENO
Manrico: ANGELOS SAMARTZIS
Teatro del Maggio Musicale Fiorentino
20.00
Cankarjev dom
julij
torek
20.00
Cankarjev dom
julij
sreda
Giuseppe Verdi: TRUBADUR, opera
ZUBIN MEHTA, dirigent
CESARE LIEVI, režiser originalne produkcije
STEFANIA GRAZIOLI, režiserka obnovljene produkcije
Grof Luna: LEON KIM
Leonora: CAROLINA LOPEZ MORENO
Manrico: ANGELOS SAMARTZIS
Teatro del Maggio Musicale Fiorentino
20.00
Cankarjev dom
julij
četrtek
KONCERT OF 40. OBLETNICI DELOVANJA FAGOTISTA ZORANA MITEVA
ZORAN MITEV, fagot
ČLANI DRUŠTVA POLIFONIA
IGOR ŠKERJANEC, violončelo
20.00
Križevniška cerkev, Križanke
julij
ponedeljek
THE BODYGUARD, muzikal
Telesni stražar
MYKAL RAND, režiser in koreograf
21.00
Križanke
julij
sobota
WROCŁAW BAROQUE ENSEMBLE
ANDRZEJ KOSENDIAK, dirigent
ALICIA AMO, sopran
Baročni ansambel iz Vroclava
20.00
Križevniška cerkev
julij
ponedeljek
ORCHESTRA SINFONICA DEL CONSERVATORIO VINCENZO BELLINI DI CATANIA
EPIFANIO COMIS, dirigent
Simfonični orkester Konservatorija Vincenzo Bellini iz Catanie
21.00
Križanke
julij
torek
THE CHICK COREA SYMPHONY TRIBUTE RITMO
ADDA SIMFÒNICA ALICANTE (Simfonični orkester Avditorija Alicante ADDA)
JOSEP VICENT, dirigent
PAQUITO D'RIVERA, klarinet, saksofon
21.00
Križanke
julij
sreda
ŠPANSKE NOČI
ADDA SIMFÒNICA ALICANTE (Simfonični orkester Avditorija Alicante ADDA)
JOSEP VICENT, dirigent
FABIO FURIA, bandoneon
21.00
Križanke
julij
petek
20.00
Križevniška cerkev, Križanke
julij
ponedeljek
20.00
Slovenska filharmonija
julij
torek
20.00
Križevniška cerkev, Križanke
julij
sreda
VIVA VIVALDI!
ENSEMBLE DISSONANCE
BENJAMIN ZIERVOGEL, violina
BORIS BIZJAK, flavta
20.00
Križevniška cerkev, Križanke
avgust
četrtek
20.00
Križevniška cerkev, Križanke
avgust
petek
DUETTISSIMO
DALIE DĖDINSKAITĖ, violina
GLEB PYŠNIAK, violončelo
20.00
Križevniška cerkev, Križanke
avgust
ponedeljek
20.00
Križevniška cerkev, Križanke
avgust
sreda
ENSEMBLE.SI
MATIC KUDER, klarinet
MARKO ZUPAN, flavta
LUKA MITEV, fagot
ANDREJ ŽUST, rog
MARTINA FILJAK, klavir
20.00
Križevniška cerkev, Križanke
avgust
četrtek
18.00
Križevniška cerkev, Križanke
avgust
četrtek
Giacomo Puccini: LA BOHÈME, koncertna verzija
GEORGE PEHLIVANIAN, dirigent
Operna akademija Pehlivanian
20.30
Križanke
avgust
petek
LJUBLJANA-DUNAJ
ENSEMBLE 4SAXESS
MONIKA BOHINEC, mezzosopran
GABRIEL LIPUŠ, bariton
BENJAMIN ZIERVOGEL, violina
20.00
Križevniška cerkev, Križanke
avgust
ponedeljek
GARY LEVINSON IN PRIJATELJI
GARY LEVINSON, violina
ANNA DOROTHEA MUTTERER, violina
MICHAEL KLOTZ, viola
ADAM SAVAGE, viola
INBAL SEGEV, violončelo
ANI AZNAVOORIAN, violončelo
20.00
Križevniška cerkev, Križanke
avgust
sreda
ROKOKOJSKE VARIACIJE
KOMORNI GODALNI ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE
STEVEN LOY, dirigent
BERNARDO BRIZANI violončelo
20.00
Križevniška cerkev, Križanke
avgust
ponedeljek
ZAPPA DAY IN LJUBLJANA
ENSEMBLE DISSONANCE
JONATHAN STOCKHAMMER, dirigent
VLATKO STEFANOVSKI, solo kitara
20.30
Križanke
avgust
sreda
20.30
Križanke
avgust
četrtek
VEČER GLASBE JOHNA WILLIAMSA
ORKESTER SOFIJSKE FILHARMONIJE
NACIONALNI ZBOR SOFIJSKE FILHARMONIJE
NAJDEN TODOROV, dirigent
20.30
Križanke
avgust
ponedeljek
BOSSA DE NOVO
CÉSAR CAMARGO MARIANO, klavir
Koncert ob premieri novega albuma
20.30
Križanke
avgust
torek
20.00
Cankarjev dom
avgust
sreda
LONDON SYMPHONY ORCHESTRA
Sir ANTONIO PAPPANO, dirigent
VILDE FRANG, violina
Londonski simfonični orkester
20.00
Cankarjev dom
avgust
četrtek
LONDON SYMPHONY ORCHESTRA
KAUNAS STATE CHOIR
Sir ANTONIO PAPPANO, dirigent
BRUCE LIU, klavir
Londonski simfonični orkester
Državni zbor iz Kaunasa
20.00
Cankarjev dom
september
ponedeljek
FILARMONICA DELLA SCALA
RICCARDO CHAILLY, dirigent
Filharmonični orkester milanske Scale
20.00
Cankarjev dom
september
torek
ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE
CHARLES DUTOIT, dirigent
MARTHA ARGERICH, klavir
20.00
Cankarjev dom